24 września 2024

ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY

Zabrzmiał dzwonek szkolny, a korytarze wypełniły się śmiechem i radością uczennic. Nowe zeszyty, świeżo zaostrzone ołówki i niecierpliwe oczekiwanie na spotkanie z koleżankami – to wyjątkowa atmosfera pierwszego dnia szkoły!
We Mszy św. sprawowanej przez ks. Damiana Pukackiego w naszej szkolnej kaplicy uczestniczyły wszystkie uczennice STRUMIENI – od 1 SP po klasę maturalną, nauczyciele i rodzice. Piękną oprawę muzyczną przygotował chór pod dyr. P. Karoliny Miki, w którym śpiewają zarówno uczennice , jak i nasze nauczycielki i szkolni rodzice.
Szczególnie uroczyste – jubileuszowe! – rozpoczęcie roku szkolnego poprowadziły tym razem dwie nasze absolwentki Weronika i Maria. To one były wśród pierwszoklasistek, które 20 lat temu w 2004 r. rozpoczęły naukę w STRUMIENIACH. Wspomnienia były także motywem przemówienia Pani Dyrektor Ewy Korby. Po części oficjalnej niespodzianka – brawurowe wykonanie piosenki „Dwudziestolatki”! Na scenie nasze nauczycielki!  Entuzjazm udzielił się także naszym dziewczętom i za chwilę  i one tańczyły na scenie i wokół auli!
Potem spotkania z wychowawczyniami, nauczycielkami, koleżankami i pierwsze lekcje – wszystkie nie mogłyśmy się nagadać i nacieszyć sobą. Wkraczamy w  nowy rok pełne entuzjazmu i chęci do pracy!