25 czerwca 2026

GIRLS TALK

W poniedziałek w szkolnej auli odbyła się wyjątkowa konferencja Girls Talk, oparta na formule wystąpień TED. 

Na scenie zaprezentowały się uczennice wyłonione wcześniej w klasowych eliminacjach. Uczennice poruszyły tematy ważne, inspirujące i skłaniające do refleksji. Mogliśmy wysłuchać wystąpień o męstwie rozumianym jako sile codziennych, często niewielkich decyzji, o roli sztucznej inteligencji w naszym życiu, wpływie mediów społecznościowych na współczesny świat, a także o wyzwaniach, jakie język polski stawia osobom uczącym się go, jako języka obcego.

Wszystkie prelegentki wykazały się ogromną dojrzałością, odwagą oraz wysoką kulturą słowa. Zachwycały pewnością siebie, swobodą na scenie i umiejętnością zaciekawienia publiczności, w której zasiadły uczennice klas 3–7. Dla trzecioklasistek było to pierwsze takie doświadczenie – już w przyszłym roku same będą mogły spróbować swoich sił w roli mówczyń.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom i dziękujemy za przygotowanie inspirujących wystąpień!