10 stycznia 2023

AKCJA OTWARTE SERCE

Ostatni przedświąteczny tydzień szkoły to także finał naszej akcji OTWARTE SERCE. Na korytarzach i holu szkoły zaroiło się od paczek, paczuszek i kartonów.

Klasy 0-3 przygotowały w tym roku paczki dla potrzebujących rodzin z naszej okolicy. Z ogromnym zaangażowaniem całych rodzin udało się zakupić i przekazać wszystkie wymienione w potrzebach rodziny produkty. Dziewczynki z zaangażowaniem pakowały paczki i zwoziły pod choinkę.

Klasy 4-6 kolejny raz pomagały bezdomnym – podopiecznym sióstr albertynek. W tym roku siostry poprosiły nas o bardzo konkretne zakupy – potrzebne były pojemniki na zupę, którą rozdają ubogim, oraz dżemy i ciastka do paczek świątecznych. Wszystkie zakupy zostały sfinansowane wyłącznie z pieniędzy zebranych przez dziewczyny w czasie kiermaszu świątecznego, na którym sprzedawały wykonane przez siebie ozdoby i łakocie. Udało się zebrać naprawdę sporą sumę!

Klasy 7-8 przygotowały paczki dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Józefowie. Dziewczyny zaniosły prezenty i pokolędowały z pensjonariuszami. Zebrały również fundusze, które zostaną wykorzystane na zakup roślin, nasion i cebulek do ogrodu w DPS.