15 listopada 2022

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Jak co roku w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości odbyły się uroczyste obchody szkolne. W tym roku zespół historyczny zaprosił wszystkie klasy do festiwalu pieśni patriotycznych. Każda klasa miała przygotować i wykonać jedną z nich. Na scenie rozbrzmiewały  „Marsz, marsz Polonia”, „Przybyli ułani” „Pierwsza Kadrowa”, O mój rozmarynie” i wiele innych pięknych patriotycznych pieśni. Zwycięska klasa 5b otrzymała puchar, o który w przyszłym roku zawalczą pozostałe klasy!
Tradycyjnie przystąpiliśmy także do akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewałyśmy „Mazurka Dąbrowskiego”
Także klasy 0-3 uroczyście świętowały 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości – wspólnie uczestniczyły w śpiewankach patriotycznych!
Licealistki rozszerzające historię przygotowały okolicznościową gazetę upamiętniającą te ważne wydarzenia. A „Struband”, kapela podwórkowa stworzona na potrzeby Święta przez nasze licealistki, grała i śpiewała szlagiery z lat walki o niepodległość.