23 maja 2023

KONKURS MIĘDZY NAMI ODKRYWCAMI

W tym tygodniu odbyła się V edycja turnieju historycznego „Między nami odkrywcami” Polska Piastów przygotowanego przez nasz zespół historyczny! W turnieju wzięło udział sześć drużyn z: Kłodawy, Józefowa, ŹRÓDŁO i WIERCHY  z Krakowa, ze Szkoły Podstawowej dla Dziewcząt PŁOMIEŃ, Szkoły Podstawowej ZDRÓJ i  Szkoły dla Chłopców ISKRY

Jesteśmy pod wrażeniem poziomu wiedzy i umiejętności wszystkich uczniów! Po bardzo wyrównanej walce zwyciężyła drużyna STRUMIENI – Basia Węgiełek, Asia Łasak, Lena Szymańska, Marysia Stębelska, Tosia Kajkowska oraz Karolina Astrachancew.  Uczennice wykazały się dużą wiedzą na temat początków państwa polskiego oraz działalności i osiągnięć władców z dynastii Piastów. Konkurs został objęty patronatem Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.